Z radością, ale i z łezką w oku, żegnano rok szkolny 2017/2018 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu.

Pierwszą część uroczystości wypełnili uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum, którzy przygotowali specjalną inscenizację. Był to dla nich wyjątkowy dzień, bo kończący ich edukację na poziomie gimnazjalnym.

W dalszej części przyszedł czas na wręczenie wyróżnień dla najlepszych uczniów, jak i najlepszych sportowców. Podziękowania z drobnymi upominkami otrzymali i wychowawcy klas.

– Przed wami czas wakacyjnej przygody i beztroskiego czasu. Nie zapominajcie jednak o swoim bezpieczeństwie, abyście wypoczęci oraz cali i zdrowi powrócili do naszej szkoły we wrześniu. Odpoczynku życzymy również i nauczycielom – powiedzieli między innymi w trakcie uroczystości dyrektor placówki Marzena Osicka i Jan Lach, prezes LKS Łucznika Żywiec, czyli organu prowadzącego szkołę.

Na koniec uczniowie zaprosili nauczycieli, dyrekcję i przedstawicieli organu prowadzącego na specjalnie przygotowany tort.

Do swoich ławek uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu powrócą 3 września.