Oskar Kasprowski z LKS Łucznika Żywiec został halowym mistrzem Polski juniorów podczas zawodów w Zamościu! Ale nie było to jedyne złoto dla Żywca!

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców rywalizowało ponad 180 zawodników z całego kraju. W walce o złoto juniorskie 18-letni żywczanin Oskar Kasprowski pokonał Piotra Starzyckiego z Marymontu Warszawa 7:3. Wśród juniorek po brązowy medal sięgnęła 19-letnia Gloria Juszczuk z Łucznika Żywiec. W drużynie w juniorach Łucznik (w składzie: Oskar Kasprowski, Patryk Cacak, Szymon Kurowski i Bartłomiej Wiśniecki) sięgnął po brąz przegrywając walkę o wejście do finału z KS Drukarz Wrocław 1:5. Brązowy krążek wywalczyli w mikstach Gloria Juszczuk i Oskar Kasprowski przegrywając w półfinale z parą z Resovii Rzeszów. W kategorii młodzieżowców drużyna Łucznika Żywiec zdobyła tytuł mistrzowski, a złote krążki zawisły na szyjach: Kacpra Bizonia, Dominika Patryasa, Krystiana Patryasa i Kamila Adamka. W finale żywczanie pokonali Marymont Warszawa po dogrywce w barażu 28:27. Indywidualnie piąty był Kacper Bizoń.
W mikstach brąz przypadł Sylwii Zyzańskiej i Kacprowi Bizonowi, czyli parze z Łucznika Żywiec. Wśród kobiet drużyna Łucznika Żywiec (w składzie: Sylwia Zyzańska, Zuzanna Grzymek, Paulina Lach i Inga Hotek) wywalczyła brązowy medal przegrywając w półfinale z KS Społem Łódź. Niestety nie powiodło się ubiegłorocznej mistrzyni Polski Sylwii Zyzańskiej z Łucznika, która w Zamościu była dopiero szósta. Na siódmej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Zuzanna Grzymek.
W kategorii łuków bloczkowych złoto wywalczyła drużyna Łucznika (Mateusz Wejnerowski, Kacper Drewniak i Wojciech Drewniak) pokonując w finale UKS Ósemkę Kraków. Brąz przypadł ULKS Zbójnikowi Żywiec (Nikodem Adamek, Witold Wrzeszcz i Natan Budka). Po złoto sięgnęli w mikstach Joanna Niewdana i Nikodem Adamek (ULKS Zbójnik Żywiec). Z kolei brązowe medale zdobyli: wśród juniorek Joanna Niewdana (ULKS Zbójnik Żywiec) i Kinga Krawczyk (UKS SMS MTB Żywiec), a wśród juniorów Wojciech Drewniak (Łucznik Żywiec) i Nikodem Adamek (ULKS Zbójnik Żywiec). Wśród młodzieżowców brąz wywalczył Tomasz Domagała z Łucznika Żywiec.