Znakomicie spisał się niespełna 17-letni Oskar Kasprowski z Łucznika Żywiec (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu), który wygrał zawody łucznicze o Puchar Veroniki w Kamnik w Słowenii!

Po strzelaniach kwalifikacyjnych w konkurencji 2 x 60 metrów zajmował drugie miejsce za reprezentantem Węgier. W pojedynkach eliminacyjnych w ćwierćfinale pokonał po barażu Filipa Łazowskiego, a w półfinale Andrzeja Neściora z Agrosu Zamość, reprezentacyjnego kolegę. W finale wygrał z Mateasem Szutsem z Węgier.
Wśród juniorek Gloria Juszczuk była trzecia, a Zuzanna Grzymek czwarta (obie z Łucznika).
Z kolei wśród juniorów Szymon Kurowski był piąty, a Dominik Patryas zajął szóste miejsce (obaj z Łucznika).
W juniorkach młodszych Karolina Jurasz z Łucznika była szósta.