W Dobczycach w hali sportowej MGOKiS w dniach 4 – 5.03 odbyły się XXXII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i X Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w łucznictwie  z udziałem 180 zawodników z całego kraju.

W Mistrzostwach Polski triumfowali żywieccy łuczniczy. Tytuły mistrzów Polski na rok 2017 i złote medale zdobyli: Sylwia Zyzańska – wśród juniorek pokonując w finale zawodniczkę Marymontu Warszawa – Magdalenę Zając, drużyna juniorek w składzie: Sylwia Zyzańska, Gloria Juszczuk, Zuzanna Grzymek i Paulina Lach pokonując w finale drużynę Marymontu Warszawa.
W konkurencji mikstów – par mieszanych – zwyciężyli Sylwia Zyzańska i Szymon Kurowski pokonując w finale Marymont Warszawa, a d
rużyna juniorów: Szymon Kurowski, Krystian Patryas, Dominik Patryas i Konrad Słowik pokonała również w finale drużynę Marymontu Warszawa.
Brązowy medal zdobył wśród juniorów Patryas Dominik, a Szymon Kurowski był 5. Brązowy medal zdobył również mikst Łucznika Żywiec w składzie: Gloria Juszczuk i Dominik Patryas.
Gloria Juszczuk zajęła 5 miejsce wśród juniorek a Sylwia Rakowska miejsce 7 wśród młodzieżówek.
Drużyna młodzieżówek zdobyła brązowy medal strzelając w składzie: Sylwia Rakowska, Paulina Okrzesik, Angelika Trojnar i Kinga Hotek.
W konkurencji łuków nieolimpijskich – bloczkowych – Łucznik Żywiec zdobył srebrny medal wśród juniorek przegrywając w finale z Ósemką Kraków. Srebrne medale zdobyły: Paulina Adamczyk i Paulina Kolec.
Brązowe medale zdobyły zawodniczki ULKS Zbójnik Żywiec, UKS SMS-MTB Żywiec: Joanna Niewdana, Wiolleta Piela, Magdalena Dyrlaga, Anna Żurek, Anna Nastalska i Kinga Krawczyk. Indywidualnie brązowy medal zdobyła Anna Żurek.

Łącznie w klasyfikacji medalowej w konkurencji łuków olimpijskich zwyciężył Łucznik Żywiec 4 złote, 3 brązowe medale.

Na Halowe Mistrzostwa Europy w Vittel we Francji w dniach 7 – 12.03 w 12-osobowej reprezentacji kraju pojedzie 5 zawodników z Łucznika Żywiec: Natalia Leśniak, Wioleta Myszor – aktualne halowe wicemistrzynie świata, juniorzy: Sylwia Zyzańska, Oskar Kasprowski i Maria Szkolna – aktualna wicemistrzyni świata Juniorek w łukach bloczkowych z 2015 roku, gdy jeszcze reprezentowała Ukrainę (od 25.09.2015 reprezentuje barwy żywieckiego klubu).